Sondaż okołowyborczy - 28/01/2013

 • Akceptacja dla związków partnerskich

  Proszę powiedzieć jakie jest Pana(i) zdanie na temat legalizacji…
  • związków partnerskich (jestem za)
  • małżeństw homoseksualnych (jestem za)
  • adopcji dzieci przez małżeństwa homoseksualne (jestem za)
 • Wojciech Hołdakowski

  Akceptacja dla związków partnerskich

  Styczniowym tematem numer stały się bezsprzecznie kwestie obyczajowe, zwłaszcza związki partnerskie. Dyskusja na ten tamat przetoczyła się przez media i wzbudziła ogromne emocje wśród polityków. W sejmie zgłoszono aż 3 projekty ustaw dotyczące legalizacji związków partnerskich (autorstwa PO, SLD i najbardziej liberalizujący prawo projekt Ruchu Palikota), jednak wszystkie 3 projekty zostały odrzucone i nawet nie poddano ich merytorycznej dyskusji.  

  Takie mało konstruktywne działanie zostało źle ocenione przez społeczeństwo - wydaje się ze Polacy chcieliby aby ta kwestia została dogłębnie przedyskutowana i uragulowana prawnie. Wyrazem tego jest także wynik naszego sondażu - blisko połowa Polaków jest za legalizacją związków partnerskich. Ponadto co trzeci badany byłby za legalizacją małżeństw homoseksualnych, a co siódmy akceptuje adopcję dzieci przez pary homoseksualne.

  Takie wyniki powinny dać dużo do myślenia politykom, którym nie pierwszy już raz zabrakło wyobraźni jakie kwestie są tak naprawdę ważne dla obywateli.